Mevzuatlar

SGK Tahsis Talep Formu Nedir, Nasıl Doldurulur?

SGK tahsis için Sigortalı şekilde vefat eden kişilerin 18 yaşından büyük olan hak sahiplerini ilgilendiren SGK tahsis talep formu, gereken bilgilerin yazılması ile ilgili yere iletilmesi gerekir.

SGK Tahsis Talep Formu Nedir, Nasıl Doldurulur? #SGKtahsis talep formu hangi durumlarda kullanılır?

SGK Tahsis Talep Formunu kullanabilmek için gerekli şartları haberin devamında bulabilirsiniz.

SGK Tahsis Talep Formunu Hangi Durumlarda Nasıl Kullanılır?

18 yaşını doldurmuş ve hak sahibi olan kişilerin, cenaze yardımı, evlenme ya da maaş taleplerini isterken, SGK’ya tahsis talep formunu iletmesi gerekmektedir.

Bu forma sigortalı bir şekilde vefat eden kişinin emeklilik tahsis numarasının yanında hak sahibinin ad ve soyadı, T.C. kimlik numarası ve sigortası sicil numarasının yazılması gerekir.

Ayrıca bu formu doldururken, çeşitli şekillerde olabilen başvuru talebini açıklamak için, tahsis talep çeşidi başlığı kullanılmalıdır. Bu formla ilgili doldurulması gereken diğer alanlar, şu şekilde olmaktadır;

Sgk Talep Formunda Ölüm Tarihi Alanı Nasıl Doldurulmalıdır?

Bu alan doldurulurken vefat eden sigortalı işçinin ölüm tarihi yazılmalıdır. Ölüm tarihi, ay, gün ve yıl şeklinde açıklanmalıdır.

SGK Banka Hesap Alanı Nasıl Doldurulmalıdır?

sgk, tahsis talep formu, hak sahipleri

Doldurulan SGK tahsis talep formu üzerine yazılacak bilgiler arasında banka hesabı alanı da bulunmaktadır. PTT şubesi ya da istenilen bir banka kuruluşunun adı, banka hesabı başlığı altında belirtilmelidir.

 

Haber Kaynak: ilanresmi.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu