Mevzuatlar

SGK Ödemesi Şahsi 1 Banka Hesabı Tanımlama Nedir?

SGK Ödemesi, Şahsi Banka Hesabı Tanımlama Nedir? #SGKödemesi konusunda SGK tarafından yapılan ödemenin doğru ve gecikmeden hesabınıza geçmesi için SGK ödemesi şahsi banka hesabının tanımlanması nasıl yapılıyor?

SGK ödemesi tanımlaması eğitim, maaş, sağlık, yol ve konut gibi pek çok konuda SGK şahıs ödemelerinin gerçekleştirilmesi için önem taşımaktadır.

Bu ödemeleri alabilmek için ise ya kuruma bir banka hesabı bildirmiş olmanız ya da kurum ile anlaşmalı olan PTT şubeleri üzerinden yatırılan parayı almanız gerekmekte. Şahıs ödemleri için banka hesabı tanımlanın ise iki farklı yolu bulunuyor.

Şahıs SGK Ödemesi Banka Hesabı Tanımlama

SGK şahıs ödemelerinden faydalanmak ancak bunu kendi hesabı üzerinden yapmak isteyen pek çok kişi şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama işlemlerini nasıl yapabileceklerini merak ediyor. Bu işlemi yapabilmeniz için ise aslında iki yol bulunuyor.

İlk olarak SGK’ya bir dilekçe ile banka bilgilerinizi bildirmek olarak karşımıza çıkıyor. Ancak internet üzerinden de bu işlemi kolaylıkla yapabilmeniz mümkün. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey ise bir e-Devlet şifresi.

SGK Ödemesi Şahsi Banka Hesabı
Sgk Ödemesi , Şahsi Banka Hesabı Sayfası

Şahıs Ödemeleri için Banka Hesabı Tanımlamazsam Ne Olur?

SGK ödemeleri için banka hesabı tanımlama işlemini yapmadıysanız size ödenecek olan tutar ya PTT’ye ya da anlaşmalı olan Ziraat Bankası’na havale olarak aktarılıyor. Havale olarak paranızın gönderildiği durumlarda SGK şahıs ödemeleri ilgili şubeden temin ediliyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu