Kamu Personel Alimi

Kültür Ve Turizm Bakanlığı 52 Memur, İşçi Ve Personel Alımı

Kültür Ve Turizm Bakanlığı, için yayınlanmış olan kamu personel alımı, duyurusu bilgilerinde bakanlık bünyesinde çalıştırılmak üzere 52 memur alımı, işçi alımı, ve #personelalımı, yapılacağı açıklandı.

Kültür Ve Turizm Bakanlığı için açıklanmış bulunan kamu personel alımı duyurusu ile birlikte üniversite birimlerinde görevlendirilmek amacı ile 52 memur alımı, işçi alımı ve personel alımı yapılacağı bildirildi.

Kültür Ve Turizm Bakanlığı 52 Memur, İşçi Ve Personel Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Memur alımı için adayların Yükseköğretim kurumlarının önlisans düzeyinde eğitim veren Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Sekreterlik, Yönetici Asistanlığı Ofis Yönetimi Önlisans programından ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

Büro personeli alımı için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2020 yılında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu KPSSP93 puan türünden asgari 60 ve daha yukarı puan almak ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

Güvenlik alımı ilanları için lise ve dengi okul mezunu olmak, askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması ve alanında en az iki yıllık mesleki deneyime sahip olduğunu e-Devlet üzerinden alınan meslek kodunu gösterir barkodlu SGK hizmet dökümü ile belgelemek gerekiyor.

Bakanlık işçi alımı için mesleki ve teknik eğitim veren ortaöğretim kurumlarının Elektrik- Elektronik Teknolojisi Alanından mezun olmak, görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması ve en az altı aylık mesleki deneyime sahip olduğunu e-Devlet üzerinden alınan meslek kodunu gösterir barkodlu SGK hizmet dökümü ile belgelemek gerekiyor.

Kültür bakanlığı personel alımı için lisans düzeyinde eğitim veren Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik ve Kütüphanecilik programlarının birinden mezun olmak ve devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

kultur ve turizm bakanligi memur isci personel alimi
Kültür bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 52 memur alımı, işçi alımı ve #personelalımı yapılacağı açıklandı.

Kültür Ve Turizm Bakanlığı 52 Memur, İşçi Ve Personel Alımı Başvuru Bilgileri Nedir?

Son başvuru tarihi 8 Ağustos 2022 olarak açıklanmıştır.

 

İş başvurusu yapmak isteyenler aşağıda bulunan adrese başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

 

Haber Kaynak: ilanresmi.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu