Kamu Personel Alimi

Dışişleri Bakanlığı 75 Aday Meslek Memur Alımı

Dışişleri Bakanlığı için yayınlanmış olan kamu personel alımı duyurusu bilgilerinde, bakanlık bünyesinde çalıştırılmak üzere aday meslek #memuralımı yapılacağı açıklandı.

Dışişleri Bakanlığı 75 Aday Meslek Memuru Alımı #Dışişleri Bakanlığı için yayınlanmış olan kamu personel alımı duyurusu bilgilerinde, bakanlık bünyesinde çalıştırılmak üzere aday meslek #memuralımı yapılacağı açıklandı.

Dışişleri Bakanlığı için açıklanmış bulunan kamu personel alımı duyurusu ile birlikte bakanlık birimlerinde görevlendirilmek amacı ile aday meslek memur alımı yapılacağı bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı 75 Aday Meslek Memuru Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Dışişleri bakanlığı personel alımı başvuru işlemleri için adayların etkili iletişim tekniklerine hakim olmaları, herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması ve 01.01.2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olması (01.01.1987 ve daha sonra doğmuş olanlar) gerekiyor.

Bakanlık memur alımı için kişilerin personel ilişkileri yönetimi becerisine sahip olmaları, en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerinin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye, finans, çalışma ekonomisi, tarih, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümleri ile bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az %80’ine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olmak ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

Meslek memuru alımı ilanları için kişilerin özgüveni yüksek ve aktif çalışma şartlarına uyumlu olmaları, askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması ve mühendislik fakültelerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapmış olup, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış olmak gerekmektedir.

Aday memur alımı için planlama ve organizasyon becerisi güçlü olması, görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması ve Sınava İngilizce ’den girecek adaylardan, ikinci veya üçüncü bir dilden 2020, 2021 veya 2022 yıllarında alınmış 80’in üzerinde YDS/e-YDS puanı veya uluslararası yabancı dil sınavlarından alınmış olması gerekiyor.
disisleri bakanligi aday meslek memuru alimi
Dışişleri Bakanlığı 75 Aday Meslek Memuru Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Dışişleri Bakanlığı 75 Aday Meslek Memuru Alımı Başvuru Bilgileri Nedir?

Son başvuru tarihi 29 Temmuz 2022 olarak açıklanmıştır.

İş başvurusu yapmak isteyenler aşağıda bulunan adrese başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

Haber Kaynak : ilanresmi.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu