Kamu Personel AlimiSözleşmeli Personel

Adli Tıp Kurumu Sözleşmeli 2022-2 Personel Alım İlanı

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı, sözleşmeli personel, #kamupersonelialımı duyurusunda; hemşire, aşçı, güvenlik görevlisi, infaz koruma memuru, hizmetli, şoför, büro personeli, halkla ilişkiler, kimyager, tercüman, laborant, alımı gerçekleştircek.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi resmi web sitesi üzerinden yayımlanan ilana göre Adli Tıp Kurumu Başkanlığı bünyesinde çalışacak Sözleşmeli Personel Alımı yapacağını duyurdu.İlan detaylarına göre aşağıdaki pozisyonlarda için başvurmak isteyen adaylar 18 Temmuz 2022 Pazartesi günü saat 10:00’da başlayıp, 29 Temmuz 2022 Cuma günü saat 23:59 tarihleri arasında başvuru yapabilirler.

ADALET BAKANLIĞI
Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’ndan

1) Adli Tıp Kurumu Merkez ve Taşra Teşkilatında 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe giren “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”a göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel statüsünde istihdam edilmek üzere;

Aşağıda yeri, unvanı, niteliği ve özel şartları belirtilen 221 pozisyon için Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre sözleşmeli personel istihdamı yapılacaktır.

2) Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınavlara 2020 yılı KPSS’ye giren ve her pozisyon için aranan puan türünden en az 70 puan alan adaylar başvurabilecektir. Başvuruda bulunacakların Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 5 ve 6’ıncı maddelerinde yazılı olan şartlar ile bu ilanın 4’üncü maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

3) Sözlü sınavlara, merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere her pozisyon için ilân edilen pozisyon sayısının 3 katı kadar aday çağrılacaktır.

4) Başvuruda bulunacakların aşağıdaki genel ve özel şartları taşımaları gerekmektedir.

Genel şartlar:
a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
b) Son başvuru günü olan 29 Temmuz 2022 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)
Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için merkezi sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,
d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
e) Kamu haklarından mahrum olmamak,
f) Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak pozisyon için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.
g) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak.

5) Başvuru yeri ve şekli:
Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden Adli Tıp Kurumu Başkanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde başvuru tarih aralığında aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak yapacaklardır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar her bir kadro için yalnızca bir başvuru yapabileceklerdir.

6) Başvuru tarihleri:
Başvurular 18 Temmuz 2022 Pazartesi günü saat 10:00’da başlayıp, 29 Temmuz 2022 Cuma günü saat 23:59 itibarıyla sona erecektir.

7) Başvuruların değerlendirilmesi:
Başvuruda bulunan ve başvuruları kabul edilen adayların KPSS P3, KPSS P93 ve KPSS P94 puanları esas alınarak en yüksek puandan başlayarak en düşük puana göre sıralama yapılacaktır. Bu sıralama sonucunda ilan edilen pozisyon sayısının 3 katı kadar sıralamada yüksek sırada bulunan aday, sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır.
Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilen adayların müracaatları kabul edilmeyecek, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu durumdaki adaylar hakkında genel hükümlere göre yasal işlem yapılacaktır.

Başvuru sonuçları ve sınav sonuçları Adli Tıp Kurumu’nun internet sitesinden yayınlanacaktır. Ayrıca, adaylar sınava ilişkin bilgilerini Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir. Yayımlanacak duyuru, ilan ve bilgilendirmeler tebligat mahiyetinde olacağından, adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonuna başvurup, puan sıralaması sonucu sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların boy-kilo ölçümleri sözlü sınav tarihinde yapılacaktır. Gerekli boy-kilo şartını sağlayamayan adaylar sözlü sınava alınmayacaktır.

8) Sözlü sınav yeri, tarihi ve saati:
İlan edilen tüm pozisyonlar için sözlü sınavlar Adli Tıp Kurumu Başkanlığının İstanbul Bahçelievler’de bulunan merkez binasında yapılacak olup, sözlü sınav tarihleri daha sonra ilan edilecektir.

İLAN OLUNUR. 08.07.2022

İşte sözleşmeli personel alımı yapılacak pozisyonlar:

 • İstanbul, Trabzon ve Gaziantep İllerinde Çalışacak Hemşire,
 • İstanbul İlinde Çalışacak Destek Personeli Aşçı,
 • İstanbul, Denizli, Diyarbakır, Hatay, İzmir, Rize, Samsun, Van İllerinde Çalışacak Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
 • İstanbul İlinde Çalışacak İnfaz ve Koruma Memuru,
 • İstanbul, Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kilis, Gebze, Muğla, Osmaniye, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Zonguldak, Van İllerinde Çalışacak Sağlık Teknikeri – Otopsi,
 • İstanbul, Erzurum, Denizli, Gaziantep, Hatay, İzmir, Samsun İllerinde Çalışacak Laborant,
 • İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İzmir, Malatya, Samsun, Trabzon, Şanlıurfa, Van İllerinde Çalışacak Destek Personeli – Hizmetli,
 • İstanbul İlinde Çalışacak Destek Personeli – Şoför,
 • İstanbul İlinde Çalışacak Büro Personeli – Bilgi Belge Yönetimi,
 • İstanbul İlinde Çalışacak Büro Personeli – Halkla İlişkiler,
 • Denizli, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İzmir, Samsun, Van İllerinde Çalışacak Diğer Teknik Hizmet Personeli – Kimyager,
 • İstanbul İlinde Çalışacak Büro Personeli – Lisans,
 • İstanbul İlinde Çalışacak Büro Personeli – Tercüman
Kadrolar ve yerleştirme Detayları
Adli tıp Kurumu Başkanlığı Kadrolar hemşire, aşçı, güvenlik görevlisi, infaz koruma memuru, hizmetli, şoför, büro personeli, halkla ilişkiler, kimyager, tercüman, laborant
Adli tıp Kurumu Başkanlığı Kadrolar hemşire, aşçı, güvenlik görevlisi, infaz koruma memuru, hizmetli, şoför, büro personeli, halkla ilişkiler, kimyager, tercüman, laborant
Adli tıp Kurumu Başkanlığı Kadrolar hemşire, aşçı, güvenlik görevlisi, infaz koruma memuru, hizmetli, şoför, büro personeli, halkla ilişkiler, kimyager, tercüman, laborant

 

Haber Kaynak: ilanresmi.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu