Blog

Kamu Alımı Ve İŞKUR Başvuruları

Kamu personel alımı, ve İŞKUR ilanlarına nasıl ulaşılır ve nasıl başvuru yapılır? Kamu alım haberleri, memur alım, detayları ile İŞKUR alımları, burada…

Kamu alımı kapsamında kamu personel alımı olarak işçi ve memur alımı ilanlarını burada yayımlıyoruz. Aynı şekilde İŞKUR alımları ile ilgili yayımlanmış ilan içeriklerine de buradan ulaşabilirsiniz. Kamu personel alımı yapılması amacı ile bakanlıklar, belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları tarafından ilanlar yayımlanmakta.

Yayımlanan her ilan için farklı şartlar aranmakta. İlanlar farklı eğitim düzeyleri ile farklı bilgi ve beceri düzeylerine hitap etmekte. Alımlar hem KPSS’li hem de KPSS şartı aranmaksızın yapılmakta. Aynı zamanda istenen belli bir KPSS puanı olabilirken baraj konulmadan doğrudan sıralama ile de alım yapılabilmektedir.
Personel alımı başvurusu için özellikle online başvuru şartı olan ilanlar ile birlikte adrese şahsen başvuru yapılması istenen ilanlar da olmaktadır. Posta ile yapılabilecek ilanlar için ise postadaki gecikmeler kabul edilmemektedir. Bu yüzden başvuru yapılırken posta süresinin özellikle dikkate alınması gerekmektedir.

İŞKUR kurum dışı ilanlarına da sitemizden ulaşabilirsiniz. Özellikle belediyeler ve bağlı kuruluşları kamu personel alımı ilanlarını bu şekilde vermektedir. Bu ilanlar belediyeler ile sınırlı kalmayıp TÜBİTAK ve il özel idareleri gibi kurumlar da bu sistem içinde ilanlarını yayımlayabilmektedir. Ayrıca İŞKUR içinde yayımlanan ve iş arayan girişi ile başvuru yapılması gereken ilanlar da vardır. Bunlar için öncelikle İŞKUR kaydının yapılmış olması gerekmektedir. Yukarıda sözü edilen tüm ilanlara ve kamu alımı İŞKUR alımları gibi haberler detaylarına ile ilanresmi.com sitemizden ulaşabilirsiniz.

Sitemizden Kamu Personel Alım Haberlerine Ulaşabilirsiniz.   

Haber Kaynak: ilanresmi.com 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu